Już po raz 4. podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli, zapraszamy na Bieg oraz Marsz Nordic Walking pt."Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Kiedy? 14 stycznia 2017 roku o godz. 14:00 w Parku Miejskim w Stalowej Woli!

Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek do wspólnej zimowej aktywności, a tym samym wspierania akcji WOŚP. Organizatorami biegu jest Stalowowolski Klub Biegacza oraz Sztab WOŚP Stalowa Wola przy wsparciu lokalnych sponsorów. Długość biegu to 3 km, a marszu: 2 km. Fundacja od lat wspiera osoby chore na cukrzycę , wyposażając między innymi kobiety w ciąży w pompy insulinowe. M.in. na ten cel zostanie przeznaczony dochód z biegu (dowiedz się więcej). Pozostała część z zebranych środków zostanie przeznaczona na naukę udzielania pierwszej pomocy w szkołach podstawowych w ramach programu Ratujemy i Uczymy Ratować

Wpisowe to tylko 25 zł. Mile widziane wyższe datki :) Całkowity dochód z imprezy zasili zostanie przekazany na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Biuro zawodów będzie znajdowało się w Restauracji Słoneczna ( ul. Popiełuszki 19). Dodatkową atrakcją 4 Biegu Policz się z cukrzycą będzie możliwość zbadania poziomu cukru we krwi, zasięgnięcia informacji, na temat cukrzycy (w kampanii informacyjnej pomoże nam Stowarzyszenie Diabetyków ze Stalowej Woli) , pomalowanie twarzy oraz dobra zabawa.

Na uczestników oraz widzów będzie czekać gorąca herbata i „coś na ząb”. 150 uczestników biegu lub marszu , którzy zapiszą się na bieg otrzyma pamiątkowe, niepowtarzalne koszulki. Pamiętajcie takich koszulek będzie tylko 150. Każdy uczestnik biegu i marszu , który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal. Na zwycięzców biegu i marszu będą czekały puchary .

Mile widziane oryginalne nakrycia głowy, przebrania, peruki , pomalowane twarze. Niech w ten dzień będzie sportowo, kolorowo i wesoło.

Czekamy na WAS! Zróbmy letnią zadymę w środku zimy!

Do pobrania: