Tradycyjny CZADowy koncert w rytmie SKA oraz PUNK ROCKA. Koncerty i licytacje w Spółdzielczym Domu Kultury. Spontaniczne, muzyczne Jam Session w rytmie bluesa. Szereg atrakcyjnych aukcji i jak zawsze - mnóstwo ruchu i profilaktyki. A na zakończenie: ogniste światełko do nieba. Taki właśnie będzie 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli. Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy!

W organizację 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli zaangażowanych będzie blisko 270 wolontariuszy. Celem tegorocznej akcji organizowanej pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste” jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla 50 polskich specjalistycznych szpitali dziecięcych, które mogą dokonywać specjalistycznej diagnozy oraz udzielać pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Wśród zakupionego sprzętu będą m.in.: tomografy komputerowe, rezonansy magnetyczne, aparaty RTG, ultrasonografy czy echokardiografy.

Ale 27. Finał to nie tylko tradycyjna zbiórka pieniędzy. Wzorem ubiegłych lat stalowowolski sztab WOŚP stawia na wiele atrakcji, podzielonych na kilka dni. Co ważne - uczestnicząc w nich także wspieramy WOŚP, ponieważ całkowity dochód z imprez zostanie także przekazany. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Rozgrzewka

Serię imprez towarzyszących rozpoczynamy już w czwartek, 10 stycznia o godz. 18:00 Orkiestrowym Turniejem w Kręgle w Klubie NNN! Wpisowe to 20 zł/os, chętni proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 535 885 775. Kolejny dzień  – piątek, 11 stycznia o godz. 19:30 – upłynie w rytmie Bluesa. W stalowowolskim pubie „Czarno Na Białym” zagra zespół „1978”. Tuż po występie, zapraszamy na tradycyjne, spontaniczne Jam Session! Chcesz zagrać? Przyjdź z własnymi instrumentami, gwarantujemy zestaw perkusyjny oraz piece gitarowe, mikrofon. Chcesz posłuchać? Zapraszamy, wstęp tylko 5 zł!

Koncertowa Sobota - 12 stycznia 2019

Sobotnie wydarzenie rozpoczynamy o godz. 16:00, od tradycyjnego koncertu noworocznego Artystów i Zespołów Spółdzielczego Domu Kultury. Występom w Sali Widowiskowej SDK jak zawsze towarzyszyć będą licytacje przedmiotów podarowanych przez mieszkańców.

Natomiast od godz. 18 najmocniejszy muzyczny akcent stalowowolskiego Finału: CZADowy koncert w rytmie SKA oraz PUNK ROCKA w stalowowolskim Klubie Labirynt. Na scenie Czad Orkiestry wystąpią zespoły współpracujące z krakowskimi salami prób muzycznych Volume Up: TZN Xenna, Inkwizycja, Cztery Kilo Obywatela, Ska Petarda, SKAcowani, Contrapunk, DPS, Psychodela. Wstęp: 25 zł dla dorosłych a dla młodziezy 15zł.

Tego dnia zapraszamy także na Orkiestrowy Turniej w Piłkę Halową, który odbędzie się od godz. 8:00 na małej sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zapisy drużyn pod nr telefonu: 793 372 918 do 11 stycznia 2019 roku.

 

Profilaktycznie i sportowo – Niedziela, 13 stycznia 2019

Niedziela tradycyjnie już od kilku lat, upłynie pod hasłem promocji zdrowia i aktywności ruchowej. Już od godz. 13:00 w Parku Miejskim w Stalowej Woli wystartuje „V Bieg Policz się z Cukrzycą i Ucz się Pierwszej Pomocy”. Zapraszamy nie tylko biegaczy, ale także fanów Nordic Walking. Biuro zawodów znajduje się w Restauracji Słoneczna (ul. Popiełuszki 19) i będzie czynne od godz. 9:30. Pakiet startowy na Bieg to koszt 30 zł.

A już o godz. 16:00 odbędzie się inne sportowe wydarzenie. VI Orkiestrowy Maraton Zumby, czyli 3 godziny, 4 instruktorów, super atmosfera, muzyka, ruch zdrowie, zabawa. Tegoroczny maraton odbędzie się w hali sportowej Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Wojska Polskiego 9. Wpisowe: 10 zł. A po nim kiermasz ciast przygotowany przez Stowarzyszenie Spectrum.

Tego dnia odbędzie się także Turniej Bilardowy (godz. 16:30, Klub Billa). Zapisy w klubie do 13 stycznia, wpisowe: 20 zł.

W niedzielę, zapraszamy również całe rodziny na Finałowe granie do Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli. Na scenie wystąpią m.in. lokalni tancerze i artyści a na sali widowiskowej wśród wielu stoisk zdrowotnych, profilaktycznych znajdziecie m.in. punkt do nauki pierwszej pomocy, Pole & Roll - Pole Dance Studio, Centrum Kształcenia Torus, Centrum Urody Beauty Expert, Policealną Szkołę Medyczną im. Hanny Chrzanowskiej czy Fundację DKMS.

Będzie także możliwość zakupu orkiestrowych gadżetów w sklepiku sztabu, którego całkowity dochód oczywiście zasili Fundację WOŚP.

A na zakończenie – Światełko do Nieba!

Punktualnie o godz. 20 zapraszamy na Światełko do Nieba. Tradycyjne sztuczne ognie, zastąpi brawurowo zorganizowany występ stalowowolskich tanczerzy ognia połączony z efektywnym pokazem ultimedialnym. Więcej informacji o 27. Finale WOŚP w Stalowej Woli na stronie: www.wosp- stalowawola.pl

Sponsorem Głównym 25 Finału WOŚP w Stalowej Woli jest firma ERKADO.

Pamiętajcie - pomaganie jest dziecinnie proste! Zapraszamy na 27 Finał WOŚP w Stalowej Woli!