Wartość sprzętu medycznego przekazanego przez WOŚP Stalowej Woli to już blisko 800 tys. zł. Ten rok był jednak wyjątkowy. Po raz pierwszy Fundacja wsparła Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Stalowej Woli, który świadczy usługi medyczne z zakresu stacjonarnej opieki medycznej dla seniorów, przekazując jednorazowo sprzęt medyczny o wartości ponad 207 tys. zł.

Do Zakładu Pielęgnacyjno -  Opiekuńczego trafiło 30 kompletów łóżek elektrycznych sterowanych elektronicznie wraz z materacami przeciwodleżynowi i szafkami przyłóżkowymi, podnośnik elektryczny, cztery wózki inwalidzkie oraz dwa elektryczne materace pneumatyczne.

O tym, jak ważne to wsparcie, przekonywała na konferencji prasowej Małgorzata Stańczak, Dyrektor Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego w Stalowej Woli – Nasza placówka świadczy usługi medyczne z zakresu stacjonarnej opieki długoterminowej dla 54 pacjentów. W zdecydowanej większości są to osoby, niezdolne do samodzielnego poruszania się, których stan zdrowia wymaga całodobowej opieki. Sprzęt podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest dla nas bezcenny. Bardzo dziękuje za darowiznę Fundacji w imieniu wszystkich pracowników i pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego.

O skali pomocy dla ZPO niech świadczy fakt, że wartość podarowanego sprzętu przekracza niemal dwukrotnie ubiegłoroczną, rekordową zbiórkę na terenie Stalowej Woli (111 120,12 zł).

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 roku w wielu miejscach w Polsce i na całym Świecie. Celem przyszłorocznej akcji jest zbiórka funduszy na zakup sprzętu niezbędnego do ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólno - pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Niebawem więcej informacji o przygotowaniach do 25. Finału w Stalowej Woli. A już dziś wszystkich, którzy chcieliby zostać wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zapraszamy na castingi w dniach: 1 i 2 grudnia 2016 roku w godzinach 16:00 – 18:00 do Spółdzielczego Domu Kultury.