31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!"

Zbieramy dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy


Finał z głową - takie jest hasło przewodnie naszej zbiórki. Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 29. Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, tym razem 31 stycznia.

Za nami kolejny, 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli. Tegoroczny Finał okazał się być wyjątkowy niemal pod każdym względem - zbiórce towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, imprezy towarzyszące cieszyły się niespotykanym dotąd zainteresowaniem, aukcje allegro "wystrzeliły" w kosmos, a rekord zbiórki został poprawiony o blisko 70 tys zł! i wynosi niemal ćwierć miliona złotych (245 829,70 zł). Zapraszamy do tradycyjnego, "liczbowego" podsumowania Finału.

Wszystkie ręce na pokład! Już za chwilę po raz 28. zagra jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Czemu poświęcony będzie tegoroczny Finał? Ilu wolontariuszy wyjdzie na ulice Stalowej Woli? Jakie atrakcje przygotował stalowowolski sztab?  

Jak co roku, stalowowolski Sztab WOŚP angażuje się w zbiórkę przedmiotów na internetowe aukcje Charytatywni Allegro. Całkowity dochód z aukcji zostanie oczywiście przekazany na cel 28. Finału WOŚP. Chcesz przekazać coś na aukcję? Znasz kogoś, kto ma lub zna kogoś kto zna kogoś, kto ma? Daj znać:

Grająca już nieprzerwalnie od 9 lat z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, Firma Erkado, po raz kolejny została Głównym Sponsorem stalowowolskiego Sztabu WOŚP. Dzięki temu wsparciu już za kilka tygodni, mieszkańcy Stalowej Woli będą mogli wziąć udział w różnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych, towarzyszących zbiórce pieniędzy w ramach WOŚP.

Łapiemy wiatr w żagle i gramy dalej! Celem 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Tradycyjny CZADowy koncert w rytmie SKA oraz PUNK ROCKA. Koncerty i licytacje w Spółdzielczym Domu Kultury. Spontaniczne, muzyczne Jam Session w rytmie bluesa. Szereg atrakcyjnych aukcji i jak zawsze - mnóstwo ruchu i profilaktyki. A na zakończenie: ogniste światełko do nieba. Taki właśnie będzie 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli. Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy!

To był niezwykły Finał. Niezwykły jak kwota, której zebrano aż 164 506 zł, bijąc poprzedni rekord o ponad 50 tys. zł. Zobacz, jak w liczbach wyglądał jubileuszowy, 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli.

Wartość sprzętu medycznego przekazanego przez WOŚP Stalowej Woli to już blisko 800 tys. zł. Ten rok był jednak wyjątkowy. Po raz pierwszy Fundacja wsparła Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Stalowej Woli, który świadczy usługi medyczne z zakresu stacjonarnej opieki medycznej dla seniorów, przekazując jednorazowo sprzęt medyczny o wartości ponad 207 tys. zł.